História TAB Board

História TAB Board

História spoločnosti TAB Board sa začala písať v Spojených štátoch amerických v roku 1990, keď si jeho zakladateľ Allen Fishman uvedomil, ako cenné pre neho po celú dobu jeho profesionálnej kariéry bolo predstavenstvo jeho spoločnosti. V tej chvíli mu napadlo:

  • Ale čo majiteľ menšej alebo strednej firmy?
  • Kam si takí podnikatelia môžu prísť pre radu?

Práve zodpovedanie týchto otázok bolo hlavným dôvodom, prečo Allen vytvoril TAB, The Alternative Board – koncept podnikateľských boardov pre majiteľov malých či stredných firiem. Ako sám Allen píše vo svojej knihe „Seven Secrets of Great Entrepreneurial Masters“, v roku 1990 identifikoval najväčšiu potrebu majiteľa malej či strednej firmy: mať svoj poradný tím skúsených manažérov. Teda nutnosť vzájomnej rady od kolegov podnikateľov aj osobným koučingom od skúsených odborníkov, ktorí sú vybavení vedomosťami procesov na dosiahnutie väčšieho osobného a podnikateľského úspechu. Vďaka tomu TAB vytvára rozdiel v životoch tisícok majiteľov firiem po celom svete.

Pôvodne bol TAB jedným boardom, ktorý sa postupne rozrastal. V súčasnej dobe poskytuje služby podnikateľom v 25 krajinách celého sveta a v roku 2014 vstúpil aj na slovenský trh pod názvom TAB Board CZ. V rámci siete TAB dnes fungujú stovky franšízantov, ktorí poskytujú po celom svete komplexnú podporu TAB pre viac ako 15 000 majiteľom firiem.

TAB Board v súčasnosti pomáha vlastníkom firiem v 25 krajinách sveta!

TAB Australia TAB Austria TAB Canada Chile Flag TAB Czech Republic TAB GB TAB France TAB Germany TAB India TAB Ireland TAB Isreal

TAB Mexico TAB New Zealand TAB Slovakia Republic TAB South Africa Spanish Flag TAB Switzerland TAB US