História TAB Board

História TAB Board

História spoločnosti TAB Board sa začala písať v Spojených štátoch amerických v roku 1990, keď si jeho zakladateľ Allen Fishman uvedomil, ako cenné pre neho po celú dobu jeho profesionálnej kariéry bolo predstavenstvo jeho spoločnosti. V tej chvíli mu napadlo:

  • Ale čo majiteľ menšej alebo strednej firmy?
  • Kam si takí podnikatelia môžu prísť pre radu?

Práve zodpovedanie týchto otázok bolo hlavným dôvodom, prečo Allen vytvoril TAB, The Alternative Board – koncept podnikateľských boardov pre majiteľov malých či stredných firiem. Ako sám Allen píše vo svojej knihe “Seven Secrets of Great Entrepreneurial Masters”, v roku 1990 identifikoval najväčšiu potrebu majiteľa malej či strednej firmy: mať svoj poradný tím skúsených manažérov. Teda nutnosť vzájomnej rady od kolegov podnikateľov aj osobným koučingom od skúsených odborníkov, ktorí sú vybavení vedomosťami procesov na dosiahnutie väčšieho osobného a podnikateľského úspechu. Vďaka tomu TAB vytvára rozdiel v životoch tisícok majiteľov firiem po celom svete.

Pôvodne bol TAB jedným boardom, ktorý sa postupne rozrastal. V súčasnej dobe poskytuje služby podnikateľom v 17 krajinách celého sveta a v roku 2014 vstúpil aj na slovenský trh pod názvom TAB Board CZ. V rámci siete TAB dnes fungujú stovky franšízantov, ktorí poskytujú po celom svete komplexnú podporu TAB pre viac ako 15 000 majiteľom firiem.